مستربچ رنگی چیست؟

مستربچ رنگی عامل رنگدهی به پلاستیکهایی است که امکان استفاده از پودر رنگی (پیگمنتهای رنگی) را ندارند، از همین رو نیاز به مستربچ های رنگی دارند ، در حقیقت مستربچ (رنگدانه) رنگی حامل پیگمنتهای رنگی جهت ترکیب با مواد اولیه پلاستیک برای رنگی شدن محصول پلاستیکی است.

برای دیدن آموزش تصویری اینجا کلیک کنید

پیشنهاد می شود صفحه مربوط به مستربچ چیست را اینجا مطالعه کنید تا به صورت کامل با مستربچ رنگی آشنا شوید
در تصاویر زیر اگر مستربچ رنگی در فرایند تولید مورد استفاده قرار نمی گرفت همگی بی رنگ بودند و رنگی که مشاهده می نمایید از مستربچ رنگی است.

برای آشنایی بیشتر مراحل تولید ظرف بسته بندی روغن موتور که با مستربچ های آبی متالیک شرکت پویش پلیمر پویا تولید شده است را در لینک زیر مشاهده نمایید:

فیلم تولید ظروف بادی با مستربچ های رنگی پویش پلیمر پویا

مستربچ های رنگی شرکت پویش پلیمر پویا در بازار مستربچ های رنگی در ایران و خاورمیانه جایگاه پیشرو و طولانی مدتی را به خود اختصاص داده است . ما ده ها هزار رنگ با پایه های مواد اولیه موجود در بازار را با هم تطبیق داده ایم. این سابقه و تجربه ، به ما اجازه می دهد که مستربچ های رنگی را با استفاده از بهترین تکنولوژی، ترکیبات منحصر به فرد از مواد اولیه، پیگمنتهای برتر و استاندارد و افزودنیهای خاص در کنار بهره مندی از کادری مجرب، عرضه نماییم.
طیف خاصی از مشتریان از دانش و تجربه ما در توسعه رنگدانه ها، قدردانی می کنند. مراکز تحقیق و توسعه ما مجهز به آزمایشگاه های لازم و کنترل کیفیت هستند تا بتواند محصولاتمان را با کیفیت بالا و واقعی، تضمین کنند.
با استفاده از خطوط آزمایشگاهی تولید فیلمهای پلی اتیلنی و قطعات تزریقی می توانیم عملاً هر رنگی را برای هر تولید و پایه ای مطابقت دهیم و از پخش شوندگی و پوشش آن اطمینان حاصل کنیــم.
برای برآورده کردن انتظارات مشتری، راه‌حل‌های سفارشی ارائه می‌دهیم که در طیف وسیعی از صنایع ، از جمله فیلم های پلی اتیلنی تک لایه و چند لایه ، قطعات تزریقی بزرگ و کوچک ، لوله های پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی ، ورق های پلیمری، ظروف یکبار مصرف ، گونی بافی ها و ظروف بادی  قابل استفاده است.
همچنین برای تولید کنندگان مواد اولیه از پتروشیمی ها گرفته تا تولیدکنندگان گرانول و کامپاندرها، پیشنهادات عملی، متفاوت و مقرون به صرفه ای ارائه کرده ایم.
نیروهای فروش اختصاصی و تیم های خدمات فنی ما به همراه متخصصان نظارتی ما به شما کمک خواهند کرد تا با خیالی آسوده تر بر روی تولید خود تمرکز کنید و مستربچ های رنگی را بدون محدودیت در اختیار بگیرید.

به دلیل وسعت و حجم زیاد مستربچ های رنگی ، اطلاعات فنی محدودی به عنوان نمونه جهت بررسی تقدیم شده است اما برای دریافت نمونه و اطلاعات فنی تخصصی هر یک از مستربچ های رنگی مطابق با تولیدتان با شمــاره های 91 و 59 و 44207615 021 تماس حاصل فـــرمایید.

در ذیل به بخش بندی بعضی از رنگها پرداخته ایم تا بدانید رنگهای مــا در چه سطح کیفی هستند:

مستربچ هــای رنگی عمومی:

این دسته از مستربچ هــای رنگی به صورت عمومی در بسیاری از محصولات پلاستیکی استفاده می شوند ، برای مثال ، رنگ قرمز وینستونی را دیده اید و زیاد به گوشتان رسیده است یا رنگ زرد کاترپیلاری ، اینهــا شیدهای معروفی هستند که در صنعت پلاستیک پر مصرف هستند، از ظروف بادی گرفته تا فیلم های پلی اتیلنی و لوازم آشپزخانه، از این روی شرکت پویش پلیمر پویا با در نظر گرفتن نیاز بازار به کیفیتی برتر از گذشته اقدام به عرضه مستربچ هــای رنگی عمومی کرده است که غلظت آنها بالا باشد تا تولیدکننده محصولات پلیمری بتواند با درصد مصرف کم، به پوششی عالی از رنگ مدنظر برسد.

مستربچ هــای رنگی سفارشی:

همانطور که از اسم این مستربچ هــای رنگی پیدا است، در رنگهای عمومی این شرکت حضور ندارند و مطابق با نمونه شاهد مشتری تولید میشوند که به آن سفارشی سازی می گوییم، بسیاری از مستربچ هــای صدفی (متالیک)، مستربچ هــای سفید آبی (یخچالی) مستربچ های رنگی خاص در لوازم آشپزخانه که به صورت دوره ای تغییر می کنند و بعضا مد آنهــا ابتدا در خارج از کشور وجود دارد و بعد وارد ایران می شود همگی جزئی از مستربچ هــای رنگی سفارشی این شرکت محسوب می شوند.

مستربچ هــای پاستیلی:

مستربچ هـای پاستیلی اخیرا مورد توجه صنعت پلاستیک مخصوصا لوازم آشپزخانه و لوازم خانگی قرار گرفته است و کم کم به صنایع دیگر نیز در حال شیوع است، این موضوع به دلیل شید رنگ زیبا و جذاب آنها است که از شید اصلی کمی مات تر و خاص تر است.
معمولا در دنیای رنگها، آنچه که مد میشود، پر طرفدار هم میشود و وقتی مخاطب آنها خانم هــا باشند، این مد جاودانه تر خواهد شد، رنگ های پاستیلی نیز به دلیل آنکه در دنیای مد لباسهــا و بعد از آن ست شدن دیگر لوازم مصرفی با آنها قرار گرفت، تا امروز مورد پسند واقع شده است و جای خود را در دنیای رنگها بسیار باز کرده است.
امــا مستربچ هــای پاستیلی بازار مشکلاتی هم دارند، مانند رنگ پریدگی، درصد مصرف بالای مستربچ پاستیلی و …
این شرکت با درک و شناخت بازار اقدام به عرضه مستربچ هــای پاستیلی نموده است که رنگ آنها نمیپرد و با درصد مصرف استاندارد به پوشش و شید رنگ مدنظر می رسد.
جهت دریافت اطلاعات و نمونه مستربچ با هــــم در تماس باشیم.

مستربچ هــای متالیک (صدفی):

مستربچ هـای متالیک (صدفی) به واسطه استفاده از پودر صدف یا پیگمنتهای رنگی صدف دار، ظاهــری زیبا به محصولات پلاستیکی می دهند و در بسیاری از ظروف بسته بندی لوازم آرایشی مورد استفاده قرار میگیرند.
این مستربچ هــا باعث ایجاد نقاط بسیار ریز براقی (نقره یا اکلیل) در سطح محصول می شوند که علاوه بر بازتاب و انعکاس بیشتر نور، با تغییر زاویه نور این انعکاس بیشتر و زیباتر خواهد شد.
در مستربچ هــای نقره ای، طلایی و مشابه آنها به دلیل استفاده از پیگمنتهایی که در آن از فلزات طبیعی استفاده شده است  نیازی به اضافه کردن صدف وجود ندارد امــا در محصولات رنگی برای ایجاد حالت متالیک باید از مستربچ هــای تخصصی صدف دار استفاده نمود.
شرکت پویش پلیمر پویا در حال عرضه مستربچ های صدفی و متالیکی است که دارای تفاوت کیفی و ظاهــری ملموسی با مستربچ هــای متالیکی بازار است. ما در انتخاب پیگمنها و مواد اولیه خود دقت می کنیم و مدعی کیفیتی قابل تضمین هستیم .
برای دریافت اطلاعات و نمونه مستربچ های متالیکی با هــم در تماس باشیم.