مستربچ های مشکی متفاوت ...

مستربچ مشکی چیست؟
مستربچ مشکی ترکیبی از مواد اولیه پلیمری ، دوده (carbon black) و افزودنیهای پلیمری است . مستربچ مشکی از پر مصرف ترین مستربچ ها در جهان است حتی بر اساس آمارهایی ، این مستربچ رتبه اول مصرف در بین همه مستربچ ها را دارد . کافی است به پیرامون خود نگاه کنید تا یک یا چند محصول پلاستیکی مشکی را ببینید و به صحت این موضوع پی ببرید، اگر با تلفن همــراه یا با کامپیوتر خود این متن را مشاهد میکنید در حال استفاده به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از قطعات پلاستیکی مشکی هستید ، (قاب مانیتور ، بدنه تلفن همراه ، ماوس ، کیبرد و …) و این محصولات برای مشکی شدن به عامل رنگ دهی مشکی نیاز داشته اند (دوده یا همان کربن سیاه) که از طریق مستربچ و یا کامپاند مشکی به پلاستیک منتقل شده است .
در بازار مستربج هــای مشکی که حجم عرضه و تقاضا زیادی دارد ، دقت در انتخاب مستربچ مشکی بسیار مهم و گاها کار سختی است .
شمــا به عنوان  تولید کننده (مصرف کننده)  و یا فروشنده حرفه ای مستربچ های مشکی باید مطلع باشید که کدام یک از آنها برای محصول یا مشتری شمــا مناسب و مقرون به صرفه است .

چگونه مستربچ مشکی مناسب را انتخاب کنیم ؟
روش انتخاب مستربچ مشکی رابطه مستقیمی با محصولی دارد که قرار است تولید شود . در بعضی از محصولات استانداردهایی وجود دارد که ملزم به رعایت آن هستید مثل لوله هـــای آب و فاضلابی مشکی باید میزان 2.5% دوده در محصول نهایی وجود داشته باشد تا بتواند مقاومت لوله های پلی اتیلنی را تضمین کند و یا پاس شدن  تست OIT  که ارتباط مستقیمی با افزودنیهای به کار رفته در مستربچ مشکی دارد ( پیشنهاد ما استفاده از مستربچ مشکی 40100 است ) اما در تولید فیلم هــای پلی اتیلنی معمولی مثل کیسه های زباله ، فیلم های بسته بندی مشکی ، ظروف بادی و … شکل ظاهری محصول به دست آمده از مستربچ و گاها قیمت ارزان آن در اولویت است و این موضوع در قطعات تزریفی متفاوت خواهد بود .

وجه اشتراک مستربچ های مشکی خوب!
وجه اشتراک همه مستربچ هــای مشکی خوب ، قدرت رنگدهی و درصد مصرف ، پخش شوندگی مطلوب ، روانی در فرایند تولید ، بور نبودن و قیمت منطقی آنها است.

شرکت پویش پلیمر پویا با در نظــر گرفتن اهمیت مستربچ هــای مشکی و تخصصی بودن آن و نیز بررسی چندین ساله این بازار که تقریبا تمامی صنایع پلاستیک را در برمیگیرد ، مستربچ های مشکی عرضه مینماید که نیاز تولیدکنندگان این صنعت را برطرف می سازد .
در ذیل بعضی از خصوصیات مهم مستربچ هــای مشکی این شرکت را مشاهده می فرمایید :
– درصد دوده ( پیگمنت مشکی ) تا 50%
– رنگدهی مطلوب و ملموس
– سازگاری کامل مستربچ با پایه مواد اولیه مصرفی
– استفاده از افزودنیهای لازم جهت ایجاد خواص مورد نیاز در محصول نهایی
– ثبات کیفیت در بلند مدت
– قیمت اقتصادی و رقابتی

شرکت پویش پلیـمر پویا ، همــواره در تلاش بوده است تا بتواند به عنوان یک تامین کننده قابل اعتماد ، با بررسی دقیق نیاز تولیدکنندگان ، مستربچ هــایی را پیشنهاد دهد که در برگیرنده خصوصیات مذکور باشد .
مستربچ هــای مشکی این شرکت با اطلاعات فنی تفکیک شده که در لینک گریدها در همین صفحه قابل مشاهده است در تولید محصولاتی همچون لوله های پلی اتیلنی ، قطعات تزریقی بزرگ و کوچک ، قطعات خودرویی ، قطعات الکتریکی ، فیلم های پلی اتیلنی ، کامپاندهای مهندسی ، ظروف یکبار مصرف ، ورق های پلیمری ، ظروف بادی ، سطل و … در پایه های مختلف کاربرد دارد و شما تولید کننده محترم می توانید جهت دریافت نمونه با این شرکت در تماس باشید.

در ذیل بر روی محصول تولیدی خود کلیک کنید تا مستربچ مشکی سازگار با محصولتان را پیدا کنید :
• قطعات تزریقی بزرگ و کوچک مشکی PE,PP
• لوله های مشکی پلی اتیلنی
• فیلم های پلی اتیلنی مشکی
• ظروف یکبار مصرف و IML مشکی
• مالچ و مستربچ مشکی مناسب آن
• قطعات تزریقی ABS
• قطعات تزریفی PA

 

اطلاعات مستربچ های مشکی دیگر شرکت پویش پلیمر پویا ،