افـــزودنیهای شرکت
"پویـش پلیـمر پویـا"

شما می توانید با کلیک کردن بر روی افـــزودنی مورد نظر خود در صفحه ای که مشاهده مینمایید ، توضیحات آن را مطالعه کنید و اطلاعات فنی مــا را ببینید

مستربچ های افزودنی چه هستند؟

برای دیدن ویدئو مستربچ افزودنی چیست اینجا کلیک کنید

مستربچهای افزودنی به منظور بهبود خواص فیزیکی و شکل ظاهری محصولات پلاستیکی تولید و عرضه میگردند ، از این رو با افزودن آن به مواد اولیه پلیمری شاهد بهبود خواص محصول نهایی می شوید . اگر بخواهیم تعریف ساده تری از مستربچ های افزودنی داشته باشیم ، باید بگوییم ، مستربچ های افزودنی به 2 دلیل کلی مورد استفاده قرار میگیرند:

1- خواص ایجــاد کنند.
2- مشکلی را حل کنند.

مستربچ‌ها به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند : مستربچ افزودنی، مستربچ رنگی و مستربچ پرکننده که از ترکیب این مواد افزودنی و چند جز دیگر نظیر جز پایه و سازگارکننده، مستربچ افزودنی تولید می‌شود.
شرکت پویش پلیمر پویا با تمرکز بر کیفیت مستربچ های افزودنی ، عرضه این محصولات را با دسته بندی ها زیر انجام می دهد ، از ویژگی های مهم مستربچ های افزودنی این شرکت درصد مصرف پایین ، رعایت استانداردهای جهانی و در نهایت مقرون به صرفگی آنها است .

مستربچ لیزکننده:

مستربچ های لیزکننده یا همان Slip Agent Masterbatch  برای ایجاد عامل لغزش بین سطوح فیلم با خودش یا با سطوح دیگر مورد استفاده قرار میگیرد ، اگر شمــا تولیدکننده فیلمهای پلی اتیلنی هستید پیشنهاد میکنیم از این مستربچ افزودنی محبوب استفاده کنید تا نتیجه خوب آن را در محصول خود مشاهده نمایید ، برای مشاهده صفحه تخصصی مستربچ لیزکننده اینجا کلیک نمایید.

مستربچ آنتی بلاک: ( جدا کننده سطوح )

مستربچ آنتی بلاک یا جداکننده سطوح یا ضدچسبندگی که با نام اصلی Anti-block Masterbatch  در دنیا شناخته میشود بهترین گزینه برای بازشدن سطوح پلیمری از یکدیگر است ، این مستربچ برای تولیدکنندگان فیلمهای پلی اتیلنی بسیار کاربرد دارد ، حتما مشاهده کرده اید زمانی که میخواهیم در کیسه های فریزر ( یا محصولات مشابه ) ماده ای قرار دهیم با بازشدن آن مشکل خواهیم داشت ، این مستربچ باعث سهولت در باز شدن این کیسه های پلی اتیلنی از یکدیگر میشود ، برای مشاهده صفحه تخصصی مستربچ آنتی بلاک اینجا کلیک نمایید .

مستربچ کمک فرایند:

مستربچ کمک فرایند که به نامهای کمک فرایند پلیمری هم در بازار شناخته شده است ، همان  Polymer Processing Aid Masterbatch با نام مخفف PPA – Masterbatch در بازار های جهانی است. این مستربچ یک مستربچ افزودنی خاص است که در بازار ایران مظلوم واقع شده است. مستربچ کمک فرایند پلیمری بر پایه فلوئر پلیمر است که کار اصلی آن ایجاد حالت تفلونی در سیلندر است . این خاصیت فوق العاده باعث برطرف کردن گرفتگی خروجی دستگاه (ِDie) است که بعد از استفاده از آن دیگر خط و خطوطی بر روی محصول مشاهده نخواهید کرد . مستربچ کمک فرایند برای طیف وسیعی از محصولات پلاستیکی پیشنهاد میشود و توصیه ما این است که این مستربچ را به صورت همیشگی در چرخه تولیدات خود استفاده نمایید. برای مشاهده صفحه تخصصی مستربچ کمک فرایند اینجا کلیک نمایید.

مستربچ شفاف کننده:

مستربچ شفاف کننده میتواند باعث ایجاد شفافیت در محصول نهایی مخصوصا در فیلم های پلی اتیلنی شود. مستربچ شفاف کننده زمانی در محصولات پلیمری استفاده می شود که تولید با مواد پلاستیک معمول، باعث کدری محصول شود. مثلا اگر شما تولیدکننده فیلم های پلی اتیلنی باشید احتمالا با مشکل کدری فیلم ها مواجه شده اید، حتی اگر تولید محصول شما با مواد صد در صد نو تولید شده باشد ، اینجا است که مستربچ شفاف کننده به کمک شما می آید . برای آشنایی و مشاهده صفحه تخصصی مستربچ شفاف کننده اینجا کلیک نمایید.

مستربچ شیشه ای کننده پلی پرو پیلن:

در تولید بعضی از محصولات پلیمری با پایه پلی پرو پیلن (PP) که ماهیت شفاف دارند و عملا باید نور به صورت کامل از آنها عبور کند و یا محصول در ظرف بسته بندی با پایه PP کاملا دیده شود، باید از مستربچ شیشه ای کننده PP استفاده شود تا بتواند شکل تقریبا کریستالی یا شیشه ای به آن داد. مثل خیلی از ظروف بسته بندی پاستیلهای وارداتی و یا ظروف مایکروفر از جنس پلی پرو پیلن، لازم به ذکر است مستربچ شیشه ای کننده پلی پرو پیلن بعضا با مستربچ های شفاف کننده عمومی بازار اشتباه گرفته میشود. برای مشاهده صفحه تخصصی مستربچ شیشه ای کننده پلی پرو پیلن اینجا کلیک نمایید.

مستربچ براق کننده:

مستربچ براق کننده یا همان درخشان کننده نوری که به نام Optical Brightener Masterbatch در دنیا شناخته می شود میتواند محصول پلاستیکی شما را براق تر و سفید تر کند، مخصوصا زمانی که محصول پلاستیکی سفید به کدری یا زردی می رود، مستربچ براق کننده می تواند با از بین بردن این زردی یا کدری، کیفیت بصری محصول را ارتقا دهد. برای مشاهده صفحه تخصصی مستربچ براق کننده اینجا کلیک نمایید.

مستربچ آنتی استاتیک:

مستربچ آنتی استاتیک یا همان ضد الکتریسیته ساکن که با نام Antistatic Masterbatch در بازارهای جهانی معروف است میتواند الکتریسیته ساکنی را که در زمان تولید بر اثر مالش سطوح به یکدیگر به وجود می آیند را به حداقل برساند و از ایجاد جرقه جلوگیری نموده و یا آن را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد. این موضوع سبب میشود محصول بعد از تولید جاذب گرد و غبار نباشد و همچنین استفاده از مستربچ آنتی استاتیک باعث چاپ پذیری بهتر نیز خواهد شد. برای مشاهده صفحه تخصصی مستربچ آنتی استاتیک اینجا کلیک نمایید.

مستربچ آنتی یووی:

مستربچ آنتی یووی یا ضد اشعه ماوراءبنفش که با نام Anti-UV Masterbatch  در بازارهای جهانی شناخته میشود برای در امان بودن محصول پلیمری در برابر اشعه تخریب کننده نورخورشید است. حتما دیده اید که یک محصول پلاستیکی در مجاورت نور آفتاب بوده است و دچار تخریب و یا رنگ پریدگی شده است. چاره کار استفاده از مستربچ آنتی یووی است. البته رنگ پریدگی در هر رنگ و هر محصولی متفاوت است، مثلا در محصولاتی که مشکی رنگ هستند مقاومت بیشتری را شاهد هستیم و یا در محصولات پلاستیکی رنگی که از مستربچ رنگی استاندارد استفاده کرده اند مشکل رنگ پریدگی به حداقل می رسد زیرا مدت زمان رنگ پریدگی ارتباط مستقیمی با کیفیت مستربچ رنگی دارد ، اما در نهایت می بایست از مستربچ آنتی یووی استفاده نمود. برای مشاهد صفحه تخصصی مستربچ آنتی یووی اینجا کلیک نمایید.

مستربچ نرم کننده:

مستربچ نرم کنده برای آن دسته از تولیدکنندگانی است که میخواهند انعطاف پذیری بیشتری برای محصولات پلاستیکی تولیدی خود ایجاد کنند ، مثلا در محصولات پلاستیکی بر پایه مواد های پلیمری سخت مشکل شکنندگی و ترد بودن وجود دارد ، ممکن است این مشکل با تغییر در ترکیبات مواد اولیه تا حدی برطرف شود اما در نهایت باید از مستربچ نرم کننده استفاده نمود. مستربچ نرم کننده باعث ایجاد انعطاف بیشتر در محصول پلیمری مخصوصا در ورق های پلیمری مانند ورق های PS,ABS می شود. برای مشاهده صفحه تخصصی مستربچ نرم کننده اینجا کلیک نمایید.

مستربچ آنتی اکسیدانت:

مستربچ آنتی اکسیدانت یا ضد اکسایش که با نام Antioxidant Masterbatch در بازارهای جهانی شناخته میشود برای جلوگیری از تخریب اکسیداسیونی مورداستفاده قرار میگیرد. وقتی محصول پلاستیکی در محیط قرار میگیرد با اکسیژن وارد واکنش خواهد شد و به دلیل آزاد شدن رادیکال ها و … تخریب اتفاق می افتد. مستربچ آنتی اکسیدانت جهت بالا بردن مقاومت مولکولهای پلیمری در برابر حرارت در شرایط خاص نیز مورد استفاده قرار میگیرد که برای تایید شدن تست Oit مورد توجه است. برای مشاهد صفحه تخصصی مستربچ آنتی اکسیدانت اینجا کلیک نمایید.

مستربچ زنده کننده گرانول:

مستربچ زنده کننده گرانول برای تولیدکنندگان مواد بازیافتی پلاستیک بسیار موثر خواهد بود. تولیدکنندگان گرانول مخصوصا گرانولهای صنعتی و سفید به دلیل شرایط خاص بازیافت از جمله ناخالصی در مواد اولیه و حرارت دیدن چند باره مواد پلاستیک و تخریب مولوکولی آنها با مشکل زردی و کدری گرانول ها دست و پنجه نرم می کنند. این یعنی گرانول ضعف دارد و به اصلاح می گویند گرانول مرده است. برای حل کردن این مشکل باید از مستربچ زنده کننده گرانول استفاده نمود تا گرانول تا حد زیادی احیا شود. برای مشاهد صفحه تخصصی مستربچ زنده کننده گرانول اینجا کلیک نمایید.

مستربچ های افزودنی که مشاهده نموده اید تنها بخشی از مستربچ های افزودنی شرکت پویش پلیمر پویا است. لازم به توضیح است که مستربچ های افزودنی این شرکت با مستربچ های افزودنی عرضه شده در بازار به چند دلیل برتری کیفیتی و اقتصادی دارد:

  1. این مستربچ ها با تکنولوژی اروپایی تولید میشوند و با درصد مصرف کم تاثیرگذاری بالایی دارند

  2. مستربچ های افزودنی این شرکت به دلیل کنترل حداکثری در زمان خروج و عرضه به بازار دارای ثبات کیفیت هستند

  3. مستربچ های افزودنی پویش پلیمر پویا به دلیل مقدار درصد مصرف، از نظر اقتصادی کاملا به صرفه خواهند بود

لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر و نمونه با این شرکت تماس حاصل فرمایید.